За да използвате пълната функционалност на сайта е нужно да бъдете регистрирани!

Чавдар ЕтрополеЧавдар Етрополе  ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход

Чавдар извъртя равенство на стадиона в Овча купел

Admin

Брой мнения : 1555
Registration date : 19.12.2007

Чавдар извъртя равенство на стадиона в Овча купел Empty
ПисанеЗаглавие: Чавдар извъртя равенство на стадиона в Овча купел   Чавдар извъртя равенство на стадиона в Овча купел Icon_minitime21/11/2011, 10:43

Чавдар извъртя равенство на стадиона в Овча купел 318472_277148868989223_261433290560781_721712_1015952120_n

Сливнишки герой пропусна до победи Чавдар (Етрополе), завършвайки 1:1 в изключително интересен и оспорван мач от ХІІІ-ти кръг на Западната „Б“ ПФ група.

Двубоят се игра на столичният стадион „Славия“, като това бе последното така наречено „домакинство“ на сливничани тази есен, като всъшност отбора нито веднъж не е играл пред собствена публика, на собствен терен, след като стадионът на отбора в Сливница е ремонтиран наполовина, сграда така и още не е вдигната, въпреки, че всичко бе готово за това, но така и не се стигна до датата на пусковият срок – 15 ноември.

Така пред стотина верни фенове, и в неведение къде ще играят напролет, момчетата на Венци Рангелов се изправиха срещу младият състав на Ат. Атанасов:

СГ: Янко Димитров, Д. Димитров, Б. Павлов, Н.Величков, Н. Миланов, К. Кочилов, И. Самарджиев, Ц. Генов, Ю. Куртелов, Х. Петров,

Чавдар: И. Яначков, Д. Пиргов, Г. Пашов, С. Славчев, Т. Костадинов, И. Чочев, С. Краев, Д. Фераросо, Н. Ботев, С. Николов, С. Николов

Срещата започна равностойно, като до първи шанс за гол стигнаха домакините. Още във втората минута Юлиян Куртелов се откъсна от опеката на защитата на Чавдар, проби до наказателното поле но стреля припряно и топката мина на около метър от дясната греда на Яначков.

В 11-та минута за грубо нарушение на около три метра от наказателното поле жълт картон получи защитникът на Героя Боби Павлов. Зад топката застана Ивайло Чочев, стреля силно но топката отиде в аут.

Постепенно гостите опитаха да наложат натиск и в 19-ата минута откриха резултата след пробив отдясно, топката достигна до Томи Костадинов, който бе оставен непокрит в наказателното поле и елегантно откри резултата за 0-1.

26-та минута отново сините имаха шанс, но двуметровият таран Христо Петров не успя да овладее добре едно отлично центриране към него и топката му избяга преди да отправи удар.

В 36-ата минута Героя получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Кристиян Кочилов, но ударът му бе париран от Яначков, запазвайки преднината на Чавдар.

В 42-та минута една Георги Пашов спря непозволено атака на Куртелов, за което получи жълт картон.

В 45-та минута Ст. Краев можеше да направи резултата 0-2, като отправи едно балонно центриране в наказателното поле, което се превърна в прехвърлящ удар, удари гредата и излезе в аут.

След почивката Героя имаше тотално преимущество.

В 51-та минута Юлиан Куртелов можеше да изравни, като нападателят за втори път по идентичен начин надбяга защитата на Чавдар, достигна до очертанията на наказателното поле и стреля силно, но ударът му се отби в дясната греда. Топката се върна в краката на друг играч на сините – Кочилов, който повтори шута но топката срещна тяло на защитник.

В 69-ата минута вече грешка нямаше. Бившият играч на Етрополе бе изведен с 45-метров пас, овладя топката надбяга защитата, излъга вратаря и я прати в мрежата от малък ъгъл за 1:1.

След попадението домакините продължиха да натискат. В 75-та минута за нарушение в полза на Героя, Венци Алдев стреля силно, топката се отби в стената, отиде в Кочилов който можеше да се реваншира за пропуснатата дузпа отправяйки страхотен удар, който тресна гредата над Яначков. Няколко минути по-късно същото положение се повтори, като след късо изпълнение на ъглов удар Кочилов отново тресна гредата, но така и не можа да отбележи.

В последните две минути двата отбора имаха по още един шанс да излязат победители.

Първо влезлият на мястото на Миленов Деян Петров се освободи отдясно, подаде по конец на Венци Алдев, като последният направи още крачка в наказателното поле и стреля, но вратарят улови слабият удар на ветерана.

В самият край на мача Томи Костадинов изпълни пряк свободен удар на около 25 метра от вратата на Янко Димитров, но силният му удар не намери рамките на вратата.